Uşak Drift Festivali

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Uşak Drift Festivali

Uşak'ta, farklı şehirlerden gelen pilotların katılımıyla "Drift Festivali" düzenlendi. Uşak’lılar güneşli bir Pazar gününde Uşak Belediyesi Süpermoto Pistinde düzenlenen etkinlikte adrenalini yaşadı.
Bu haber 2017-05-01 13:16:04 eklenmiş.

EMC06 Motor Sporları Kulübü Uşak Şubesi  ve Uşak Belediyesinin organize ettiği, Uşak Belediyesi Süpermoto Yarış Pisti'nde gerçekleştirilen etkinlikte, drift pilotları, parkurda hızlı zikzaklar çizerek izleyicilere heyecanlı ve keyifli dakikalar yaşattı.

 

Çok sayıda vatandaş, gün boyu devam eden gösterilerde, drift pilotları, süpermoto ve karting pilotlarının hünerlerini adrenalini yaşayarak izledi.

 

 

Drft pilotu Abbas Çimen yaptığı açıklamada yaptıkları sporun profesyonelce yapılan bir spor olduğuna dikkat çekerek sözlerine şöyle devam etti. “5 yıldır aktif olarak drift yapıyorum. Bu günde Uşak’tayız, ço güzel bir atmosfer var. Uşak’ta ki takipçilerimiz ile bir araya geldik, sağ olsun Mümtaz bey ve yerel destekçilerimiz, Uşak Belediyesi bize yardımcı oldu bu organizasyonu yapmakta. Çok mutluyuz burada olduğumuz için. Şu an için muhteşem gidiyor, umarım günün geri kalanını da kazasız belasız bitiririz.drift aracı olarak 4 aracımız var. 2 tanesi Kayseri’den geldi, 1 tanesi  stanbul’dan, 1 tanesi de Ankara’dan geldi. Organizasyonun iyi bir yönü de farklı şehirlerdeki drift pilotlarını da bir araya getirmiş olduk. Böyle bir özelliği de oldu onun dışında seyirci iyi, doldu taştı diyebilirim. Bizim yaptığımız drift profesyonel bir spor. 2012 den beri federasyon bünyesinde lisanslı olarak yapıyoruz. Tabi dışarıda insanlar modifiye tutkunları yada drift yaptığını düşünen arkadaşlar var onları piste davet ediyoruz. Araçlarımızı biz günlük olarak kullanmıyoruz dışarıda. Çünkü her ne kadar her şeyleri yasal olsa da araçlarımızın çıkardığı egzoz sesi vesaire insanları rahatsız ediyor. O yüzden sadece pistten piste taşıyoruz. Dışarıda k arkadaşlara da tabi modifiye yapmak istiyorlar, bunun için can atıyorlar, arabalarında değişiklik yapmak istiyorlar ama bunu diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapmaları gerekiyor” dedi.

 

Diğer bir drift pilotu Kenan Büyükbahçeci ise modifiye tutukıunlarının bu sporu sokaklarda değil pistlerde güvenli bir şekilde yapmaları gerektiğini söyleyerek  “Kayseri’den geliyoruz bu organizasyon için 2 araç getirdik Kayseri’den. Kayseri’de de aynı sporu biz icra ediyoruz zaten, Erciyes otomobil sporları kulübü olarak, Türkiye otomobil sporları federasyonuna bağlıyız. Uşak’ta görüyorsunuz şu anda muhteşem bir kalabalık var. Çok güzel bir pist buradan burayı yapmaya destek veren bütün başkan ve kimin emeği varsa diyeyim artık hepsine ben kendi adıma teşekkür ediyorum. Uşak’ta yaşamasam dahi böyle bir pisti kazandırdıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şu an birkaç modifiyeci arkadaşlarımız var, araçlarını da buraya çekmişler, görsel bir şov yapmaya çalışıyorlar. Tabi herkesin kendi tercihidir ama şunu her zaman belirtmekte fayda var. Bir kazaya sebebiyet vermemek adına eğer böyle bir spora ilginiz var ise bunu sokakta yapmak adına gerekli izinler doğrultusunda böyle pistlerde, gerkli izinler doğrultusunda kapalı alanlarda gerekli kontroller dahilinde yapmalarını öngörüyoruz. Neden diyeceksiniz her zaman insan öncelikle iğneyi kendine batırmalı ki,  karşısına vereceği zararları bilmeli. Örnek vererek sokakta yaptığınız bir hareket doğrultusun da birine bir zarar vermeniz, sizin yıllar boyunca vicdanen zarar görmeniz anlamına gelir. Bunu yapmamaları için hepsini buraya davet ediyoruz. Tekrar söylüyorum bu sokakları bırakın, bu pistlere dönün. Bu pistler sayesinde yeni spor dalları, bu sporların gelişmesi ve insanların bunca gelen insanın bu görsel şovlara ilgi duymasını artı artı sağlayacaktır” dedi.

Etkinliğin Uşak’ta düzenlenmesine öncülük eden EMC06 Motor Sporları Kulübü Başkanı Mümtaz Pak ise yapılan etkinliğin aslında antrenmanolduğunu ama bu antrenmanın halka açık bir şekilde gerçekleştirildiğini söyledi. Güzel güneşli bir günde yapılan etkinlikte muhteşem bir kalabalık ile beraber antrenmanlarımız var diyen Mümtaz Pak sözlerine söyle devam etti “ Uşak’ta ilk kez drift araçları antrenmana geldiler, bunları da seyirciye açık olarak yapıyoruz. Bunların yanında Türkiye’de en önde gelen sporcularımız şu anda pistte dönüyorlar, hem antrenmanlarını yapıyorlar hem de seyirciye çok güzel görüntüler veriyorlar. Bunların yanında ayrıca süpermoto be normal pist motoru gösterilerimiz var. Bugün motor sporları için çok güzel bir gün. Seyirci inanılmaz, coşku inanılmaz süper bir gün geçiriyoruz ve sporcu arkadaşlarımız hem drift, hem süpermoto, hem karting son derece verimli güzel bir antrenman günü geçiriyorlar. Her şeyden önce burada görülen bütün hareketlerin hepsi kapalı pistlerde yapılması gereken hareketler. Bunları kesinlikle caddelerde yapmamaları gerekir. Pistimiz açık, güvenli kıyafet ile doğru araç ile pistimizde her zaman antrenmana gelebilirler,  bu tüm Türkiye için geçerli. Herkesi bekliyoruz buraya, lütfen caddelerde değil, pislerde gazlayalım. Ve güvenli bir şekilde sağlıkla yapalım eğlenelim” dedi.

 

 


DİĞER SPOR HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 19°C

Perşembe Sıcak Sıcak 35°C 19°C

Cuma Sıcak Sıcak 35°C 19°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz