Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Yörük Beyi Seçildi

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Yörük Beyi Seçildi

Uşak'ta her yıl geleneksel olarak yapılan Hamali Harmandalı Yörük Şenliği’nin 5'incisinde, önümüzdeki yıl için Yörük Beyi olarak Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan seçildi.
Bu haber 2017-05-02 18:18:37 eklenmiş.

Eşme'ye bağlı Kocabey köyünde gerçekleşen bu yılki şenliğe; Uşak Valisi Ahmet Okur, Milletvekili Mehmet Altay, Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ, İl Jandarma Komutanı  J. Albay Nedim Selbisu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Eşme Kaymakamı Ozan Gazel, Yörük Dernekleri başkan ve beyleri ile vatandaşlar katıldı.

Şenliğin açılış programında bir konuşma yapan Uşak Valisi Ahmet Okur, Hama'nın Suriye sınırındaki bir yerleşim birimi olduğunu belirterek, "Sizler buraya şu an Suriye sınırları içinde yer alan Hama’dan geldiniz ve Anadolu’yu yurt edindiniz. Ben de Hama’ya komşu bir il olan Hataylı biri olarak burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün dünyanın bir çok bölgesindeki Türk varlığının gönlü hep Anadolu  ile atmaktadır" dedi. Anadolu topraklarının emniyetli olduğunu ifade eden Vali Ahmet Okur, "Geçici olarak zaman zaman sıkıntılar yaşıyor olsak da gelecek ülkemizindir. Ülke olarak, millet olarak geleceğe, daha güçlü bir Türkiye’ye emin ve sağlam adımlarla yürümekteyiz. Bu yürüyüşümüzde, güvenliğimizi sağlayan polis ve askerlerimize de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz.Türkiye Cumhuriyeti, dimdik ayakta durdukça, dünyadaki bütün mazlum milletlere bir umut olmakta, bu mazlum milletler bizim daha güçlü  yürüyüşümüze devam etmemizi ve dünyanın en büyük güçleri arasında yer almamızı dört gözle beklemektedirler. İnşallah bu kutlu yürüyüşümüz başlamış durumdadır ve sizler var oldukça da devam edecektir" diye konuştu.

Uşak Belediye Başkan Vekili Hakan Uludağ da Yörük kültürün Türk milletinin benliğinde yer aldığını kaydetti. Belediye olarak örf ve adetlerin gelecek kuşaklara aktarılması için bütün sosyal sorumluluk çalışmalarına katkı sağladıklarını dile getiren Uludağ, şöyle söyledi: "Önemli olan birlik beraberlik ve kardeşliğimizdir, birlik ve beraberliğimizi her fırsatta pekiştirdik. Bin yıllık bir tarihi olan milletiz. Orta Asya’dan göçmüşüz. Bu mirasa da sahip çıkarak bu tür şenliklere gereken değeri vermeliyiz. Dolayısıyla nice bu tür etkinlikler de buluşarak milli değerlerimize sahip çıkmalıyız.”

Uşak Belediye Başkanı Cahan, 2018’in Yörük Beyi Oldu

 

Konuşmaların ardından Uşak Valisi Ahmet Okur ve protokol üyelerine günün hatırasına birer plaket verildi. Sonrasında Yörük beyliği için seçim yapıldı. Şenliğe il dışındaki programından dolayı katılamayan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 2018'in Yörük beyi oldu.


DİĞER YAŞAM HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 19°C

Perşembe Sıcak Sıcak 35°C 19°C

Cuma Sıcak Sıcak 35°C 19°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz