Uşak Hayvanat bahçesinin çifte ikiz ceylanları

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Uşak Hayvanat bahçesinin çifte ikiz ceylanları

Uşak Belediyesi Akse Hayvanat Bahçesi'nde 15 gün önce dünyaya gelen ikiz ceylanların ardından önceki gün yine ikiz ceylan doğumu gerçekleşti.
Bu haber 2017-05-10 17:43:54 eklenmiş.

Uşak  yaklaşık 15 günlük sürede mini hayvanat bahçesinde 5 yavru ceylan dünyaya geldi.

Uşak belediyesi veteriner işleri müdürlüğü bünyesinde akse çamlığı mesire alanı içerisinde oluşturulan mini hayvanat bahçesinde bakılan ceylanlar 15 gün arayla ikiz doğum yaptı.

Konu hakkında bilgi veren Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü İrfan Özkaya,15 gün arayla doğan ikiz ceylanların sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek ikiz doğum olayının ceylanlarda nadir olarak gerçekleştiğini söyledi.

 

Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü İrfan Özkaya yaptığı değerlendirmede “ bu sene  hayvanat bahçemizde ikinci  kez ceylanlarımız  ikiz yavru dünyaya getirdi. Yavruların sağlığı  gayette iyi durumda.  Bu ceylanlar Uşak’a İzmir hayvanat bahçesinden getirilmişti. Şu anda buradaki bakıcı arkadaşlarımızda gayet iyi bakıyorlar, hayvanların hepsini  takip ediyorlar. Ceylanların da ikiz doğurması nadir oluyormuş. Bizim şu andaki hayvanat bahçemizde doğum yapan ceylanlardan ikinci defa ikiz  oldu. Sağlıkları şu anda iyi veteriner hekimlerimiz muayenelerini yapıyorlar. Hayvanat bahçemizi geliştirmeye çalışıyoruz.  hayvan sayısını çoğaltmaya çalışıyoruz. Bursa ile çalışmamız oldu, önümüzde ki birkaç gün içerisinde oradan da inşallah 1 dişi lama getirmeyi düşünüyoruz.  İzmir ile görüştük deve kuşu verecekler. Değişik türdeki  hayvanları Uşak’a getirip buraya adapte edebilirsek hayvanat bahçemiz biraz daha çeşitlenecek. Hayatlarında bu hayvanları görmeyen çocuklarımız burada değşik hayvan çeşitlerini görebilecek” ifadelerini kullandı.

 

Uşak Belediyesi veteriner hekimi Okan aydın ise dünyaya gelen ikiz ceylanların sağlık durumunun iyi olduğuna değinerek sözlerine şöyle devam etti.

Aydın “ bayağı bereketli bir sene ikinci ikizlerimizde dünyaya geldi, bu ikizlerimizden ayrı tek doğan yavrumuzda var. Dünyaya gelen bu 5 yarunun sağlık durumları gayet iyi  anneleri emziriyorlar.

Şu 10 günlük dönemi atlatabilirsek daha da iyi olacak. Şu anda besin takviyesi yapmıyoruz, çünkü ceylanlarda yavruya temas halinde annenin bizim kokumuzu aldığı anda   yavru ile ilgisi kesilebiliyor. O yüzden sadece anne sütü ile beslemeye çalışıyoruz” dedi.

 

 

 


DİĞER YAŞAM HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 19°C

Perşembe Sıcak Sıcak 35°C 19°C

Cuma Sıcak Sıcak 35°C 19°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz