Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu X. Ulusal Klavye Yarışmasında 3. Oldu

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu X. Ulusal Klavye Yarışmasında 3. Oldu

Adalet Meslek Yüksekokullarındaki Adalet Programlarının katılımıyla, okullar arasında bilgi alışverişinin sağlanması ve eğitim kalitesinin arttırılabilmesi amacıyla, standart Türk klavyesi olan F klavye kullanımının teşviki ve yaygınlaştırılmasına yönelik olarak 5 Mayıs 2017 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunun ev sahipliğinde gerçekleştirilen X. Ulusal Klavye Yarışması Grup Yarışında Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu 3. oldu.
Bu haber 2017-05-11 16:28:18 eklenmiş.

İntersteno-Türk üyelerinden oluşan komisyonun gözetim ve denetimi altında yapılan bu yarışma neticesinde Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu öğrencileri Hüseyin Kaya 10 dakikalık brüt vuruş 4293, 7 hata, 0.163 hata yüzdesi ile 3943 net vuruş yapmış ve İbrahim Erkür 10 dakikalık brüt vuruş 4063, 9 hata, 0.222 hata yüzdesi ile 3613 net vuruş yapmıştır. Üniversitemiz, öğrencilerimizin net vuruş sayılarından elde edilen 3778 ortalama puanı grup kategorisinde 3. lük derecesini almıştır.

Yarışmaya Uşak Üniversitesini temsilen katılan öğretim elemanlarından Adalet Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Muhammet Esat Bolat ve Öğr. Gör. Muhammet Korkutan ile öğrencilerimiz İbrahim Erkürün, Hüseyin Kaya ve Mehmet Kalkan’ı makamında ağırlayan Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Dalkıran kendilerine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Sayın Dalkıran Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulunun, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık tarafından 09.12.2013 tarih ve 2013/13 sayılı yayınlanan genelgesine (Resmî Gazete: 28847) yönelik olarak F klavye kullanımda nitelikli öğrencilerin yetiştirilmesini amaç edindiğini ve X. Ulusal Klavye Yarışmasında alınan başarılı sonucun da bu amacın bir neticesi olduğunu belirterek “Meslek Yüksekokulumuz bu anlamda nitelikli personel ihtiyacına uygun ve alanında yetkin öğrenciler yetiştirmeye devam edecektir.”dedi.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 15°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 15°C

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 32°C 16°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz