Çocuklarda Diyabet Ve Yeni Gelişmeler Paneli Gerçekleşti

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Çocuklarda Diyabet Ve Yeni Gelişmeler Paneli Gerçekleşti

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Uşak Trekking Kulübü işbirliği ile Çocuklarda Diyabet Ve Yeni Gelişmeler Paneli Uşak Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.
Bu haber 2017-05-16 22:51:40 eklenmiş.

Çocuklarda Diyabet ve Yeni Gelişmeler Paneline   Dokuz Eylül  Üniversitesi Pediatrik  Endokrin Uzmanı Doç. Dr. Korcan Demir, Hemşirelik Fakültesi Öğretim Görevlisi Dijle Özer ve Diyetisyen Hülya Taşdemir,  diyabetli çocuklarımız ve ailelerine yönelik Çocuklarda diyabet ve yeni gelişmeler, diyabette spor ve diyabetle yaşam konularında bilgi vermek üzere panel konuşmacıları olarak katıldılar.  Düzenlenen Panele  Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Barış Serhan YÜKSEL, Genel Sekreterliğimiz İdari ve mali Hizmetler Başkanı Dr.Ahmet MART, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op.Dr.Mehmet  Fatih Zeren,  Trekking Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Dokur, Uşak Kamu Hastaneleri Uşak Üniversitesi tıp Fakültesi Endokrinoloji Uzman Hekimleri Prof.Dr.Cevdet Duran, Uz.Dr.Ziynet Alphan Uç, kurum müdürleri, okul rehberlik öğretmenleri, sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Diyabetin temel sebebinin kötü beslenme ve hareketsiz yaşam olduğunu belirten , Doç. Dr. Korcan Demir hastalık konusunda aile fertlerini bilgilendirmeliyiz. Bu nedenle eğitimlere çocuklarımızdan başlayarak, aile ile devam etmeliyiz. Zira çocuklarımız bizim için ve geleceğimiz için çok önemlidir. Kendimiz spor yaparak çocuklarımıza da örnek olmalı, hastalığın ortaya çıkmasına en başından engel olmalıyız.

Diyabet, vücudumuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya da ürettiği insulin hormonunun etkili bir şekilde kullanılamaması durumun da gelişen ve ömür boyu süren bir hastalıktır. Sonuç olarak kişi, yediği besinlerden kana geçen şekeri yani glukozu kullanamaz ve kan şekeri yükselir. IDF (Uluslararası diyabet federasyonu) ‘nin tahminlerine göre dünyada 2013 yılında 382 milyon olan diyabetli sayısının 2035 yılında 592 milyona çıkacağı düşünülmektedir. Geçtiğimiz 15 yıl içinde, Türkiye’de diyabetlilerin sayısı neredeyse üç katına çıkarak 1998’de 2,5 milyon kişiden 2013’te yaklaşık 7 milyona yükselmiştir. Bu grubun içinde Türkiye de yaklaşık çocukluk dönemi diyabetli sayısı 20.000 e yaklaştığını belirtti. Toplumumuzda bu duyarlılığı canlı tutmak ve diyabete karşı tedbirli olmak noktasında faydalı olacağına inandığım bu panelin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve değerli konuşmacılara teşekkür ediyorum” dedi. Panel sonunda, konuşmacılara çiçek ve hediye takdimi yapıldı etkinlik düzenlenen kokteylin ardından sona erdi.


DİĞER YAŞAM HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 19°C

Perşembe Sıcak Sıcak 35°C 19°C

Cuma Sıcak Sıcak 35°C 19°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz