Kansere Atılan Fırça Darbeleri

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Kansere Atılan Fırça Darbeleri

2016 da yılında meme kanseri teşhisi konulmasından sonra kansere karşı fırça darbeleri ile verdiği mücadeleyi eserlerine döken Hemşire Gülümser Akbay’ın resim ve elişi sergisi Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açıldı.
Bu haber 2017-05-18 13:00:36 eklenmiş.

Görev yaptığı hastanede ilk kişisel sergisini açan Hemşire Gülümser Akbay’ın sergisinin açılışına, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Sayın Dalkıran, KHB Genel Sekreteri Uzm. Dr. Yalçın Atlı, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr.M.Fatih Zeren, Başhekim Abdurahman Yılmaz, sağlık çalışanları ve Uşak’ta eğitim veren sağlık liselerinin öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Meme kanseri teşhisi konulmasından sonra kanserle mücadelesini sürdüren Hemşire Gülümser Akbay, hastalıkla tanışmadan önce yapmaya başladığı resimle, hem yaşama bağlanmış hem de ressamlara taş çıkaran tablolar yapmaya başlamış.

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji servisinde her hafta kemoterapi alan Gülümser Akbayi doktoru  Yar.Doç.Dr.Utku Dönem Dilli’nin kendisinin resim yaptığını öğrenmesinden sora resim ile ayakta daha rahat durabileceğini söylemesinden sonra fırça darbelerini dahada güçlendirmiş.

Açtığı sergi nedeni ile duygularını dile geçiren Gülümser hemşire “Uşak Kamu Hastaneleri Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji servisinde her hafta kemoterapi almaya başladım, ben zaten önceden de resim yapıyordum. Artık  kemoterapi tedavilerinden sonra evinde resim yapmaya devam ettim. Doktorum Yar.Doç.Dr.Utku Dönem Dilli benim resim yaptıüımı öğrenmiş. Bana resim yapmaya devam etmemi önerdi. Doktorumun bu önerisini yerine getirerek verilen ilaçların beni yorgun düşürmesine rağmen hep ayakta ve dimdik durmaya devam ettim.  Bu mücadelemde herkes bana yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor. Resim çalışmalarım sırasında doğadan topladığı taşları bana getiren ve her an yanımda desteğini esirgemeyen eşime, yaşama tutunmama ve mücadelemde destekolan çocuklarıma,  etkinliğin yapılmasında, sesimin uyurulmasında ve tedavisinde öncülük eden Dr.Utku Dönem Dilli, onkoloji servisinde  ve çalışma arkadaşlarım olan  hemşirelere, etkinliği gerçekleştiren tüm yöneticilere teşekkür ediyorum” dedi.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yalçın Atlı ise sergide yaptığı konuşmada, kansertedavisinde, hastalarımız için en iyi tedavi ve bakım seçeneklerinin belirlenmesi, hastalarımızındeğerlerine ve beklentilerine uygun bakım planlarının yapılmasının yanı sıra, kanser hastasının ve ailesinin kanserle mücadelede yaşayacakları süreç konusunda eğitilmesi, onların bu zorlu mücadeleye hazırlanması, moral ve motivasyonunu artırmaya yönelik çalışmalar yapılmasıkonusunda yönlendirmenin yapılmasının önemine değindi.  Bu anlamda Gülümser Hanımı resim yapması konusunda yüreklendiren Dr. Utku Hanım, arkadaşımızın güzel çalışmalar yapmasına vesile olmuştur dedi.

 

Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran ise kanserle mücadelede, rehabilitasyon çalışmalarının önemine değinerek Kızılcasöğüt kayrak taşlarının böyle güzel eserlere dönüşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Konuşmanın ardından program, sergi açılışı ve kokteyl ile sona erdi.


DİĞER YAŞAM HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Perşembe Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 16°C

Cuma Az Bulutlu Az Bulutlu 33°C 17°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 35°C 20°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz