Yapılandırma İçin Son Fırsat

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Yapılandırma İçin Son Fırsat

Daha önceki yapılandırmaya başvurmayan vatandaşlara ikinci bir şans tanıyan, bazı kamu alacaklarını yeniden yapılandıran kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
Bu haber 2017-05-22 15:33:22 eklenmiş.

Bilindiği üzere, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 19 Ağustos 2016 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş ve Kurumlara borcu bulunan ve ekonomik anlamda ödeme zorluğuna düşen işverenlerimize ve sigortalılarımıza yeni bir fırsat vererek ödeme kolaylığı getirilmiş ve önemli avantajlar sağlanmıştı.

Bu Kanunla 2016/Haziran ve önceki dönemlerden kaynaklanan prim ve idari para cezası borcu olan işveren ve sigortalılara, bu borçlarını enflasyon oranları üzerinden hesaplanacak faiziyle birlikte ve uzun süreli taksitler halinde ödemelerine imkan sağlandı. Enflasyon oranları üzerinden hesaplanan faizin mevcut gecikme zammına göre oldukça düşük olduğu, ayrıca borçların tamamının ilk taksit ödeme süresi içinde peşin ödenmesi halinde enflasyon oranları üzerinden hesaplanan faizin de yarısının indirilecek olması nedeniyle, borçların yapılandırma kapsamında ödenmesinin kaçırılmaması gereken bir fırsat.

6736 sayılı Kanunla getirilen yapılandırma hükümlerinden yararlanılabilmesi için ilk iki taksitin veya peşin ödeme başvurusunda bulunmuş borçlular açısından peşin ödemeye esas tutarın tamamının süresi içinde ödenmesi gerekiyor.

İlk iki taksitin veya peşin ödemeye esas tutarın süresi içinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde ise yapılandırma hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilmekte.

SGK borçluları açısından 6736 sayılı Kanun uyarınca ilk taksitin ödeme süresi 2/1/2017 tarihi itibariyle sona ermiş olmasına rağmen, 27/1/2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6770 sayılı Kanun ile yapılan düzenlemeyle ilk taksitlerini veya peşin ödemeye esas tutarlarını 2/1/2017 tarihine kadar ödeyememiş olan borçlulara bu borçlarını 31/5/2017 tarihine kadar ödemelerine imkan sağlandı.

Dolayısıyla 6736 sayılı Kanun uyarınca yapılandırma başvurusunda bulunmuş olan vatandaşların, yapılandırma hükümlerinden yararlanabilmeleri için ilk taksitlerini veya peşin ödeme başvurusunda bulunmuş iseler peşin ödemeye esas tutarı  31/5/2017 tarihine kadar ödemeleri gerekme.

İlk taksitin 31/5/2017 tarihine kadar ödenmemesi halinde yapılandırma hükümlerinden yararlanma hakkı kaybediliyor.


DİĞER EKONOMİ HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 15°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 15°C

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 32°C 16°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz