Yurda dön, çağrısına uymayan FETÖ'cüler vatandaşlıktan atılacak

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Yurda dön, çağrısına uymayan FETÖ'cüler vatandaşlıktan atılacak

Adalet Bakanlığı, FETÖ davaları kapsamında yurtdışına kaçan veya ülke dışında bulunanlara "Yurda dön" çağrısı yapacak, yapılan çağrıya uymayıp 3 ay içinde dönmeyenler vatandaşlıktan çıkarılacak.
Bu haber 2017-06-01 13:06:47 eklenmiş.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik yargı sürecinde yurtdışında bulunan yada yurtışına kaçan şüphelilerin ifadeleri alınamadı.

6 Ocak’ta 680 sayılı kanun hükmündeki kararnameyle (KHK) ifadeleri alınamayan yurtdışında  olan şüpheliler ile ilgili düzenleme yapıldı.

680 sayılı kanun hükmündeki kararnamede, Türkiye Vatandaşlığı Kanunu’nda yapılan değişikliklerle bu kişilerin vatandaşlıktan çıkarılmalarının yolu açılmış oldu.

 AK Parti'nin TBMM Grubu'nda ilk konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, FETÖ davaları kapsamında yurtdışına kaçan veya ülke dışında bulunanlara yönelik, "Vatandaşlıktan çıkarılacaklar" ifadesi,  gözleri bu kritik sürece çevirdi.

680 sayılı kanun hükmündeki kararnameye  göre, Türk Ceza Kanunu’nun “Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak”, “Anayasa’yı ihlal”, “Cumhurbaşkanı’na suikast ve fiili saldırı”, “Yasama organına karşı suç”, “Hükümete karşı suç”, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyan”, “Silahlı örgüt” ve “Silah sağlama” başlıklarındaki suçlar nedeniyle hakkında soruşturma yürütülen Türkiye vatandaşları yurtdışında ise mahkeme 1 ay içinde vatandaşlıklarının kaybettirilmesi amacıyla isimlerini Adalet Bakanlığı’na bildirecek.

 İsimleri adalet bakanlığına bildirilen şüpheliler için Adalet Bakanlığı, bu şüphelilere  Resmi Gazete üzerinden “Yurda dön” çağrısı yapacak.  Resmi Gazetede yapılan “Yurda dön” çağrısı sonrasında 3 ay içinde yurda dönmeyenler, bakanlığın teklifi ve Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye vatandaşlığından çıkarılacak.

 


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Perşembe Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 16°C

Cuma Az Bulutlu Az Bulutlu 33°C 17°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 35°C 20°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz