Uşak’ta Güvenli Okul-Güvenli Eğitim’de Kontrol ve Denetimler Devam Ediyor

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Uşak’ta Güvenli Okul-Güvenli Eğitim’de Kontrol ve Denetimler Devam Ediyor

Uşak'ta yürütülen Güvenli Okul-Güvenli Eğitim projesi kapsamında okul önlerinde yapılan denetimlerde bilanço belli oldu.
Bu haber 2017-06-06 20:13:16 eklenmiş.

Uşak Emniyet Müdürlüğü, çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklar ile sağlıklarını etkileyecek maddelerden korumak ve güvenli bir ortamda gelişimlerini sürdürmeleri için alınan tedbirler kapsamında okul çevrelerinde ki denetimlerine aralıksız devam ediyor.

 Uşak Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Çocuklarımızın günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü eğitim kurumlarında geçmekte ve okul emniyeti çocukların güvenliğinin sağlanması bakımından ayrı bir önem ve önceliğe sahip bulunmakta. Okullarda, okullara yakın çevresinde ve okul güzergâhında güvenlik önemlerinin sistematik bir şekilde alınarak yaşama “Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” projesi kapsamında, 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde de en üst seviyede alınmıştır” ifadelerine yer verilirken

 09.09.2016-05.06.2017 tarihleri arasında il merkezi ve ilçeler, Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüklerine bağlı motorize ve yaya devriyelerin “Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” projesi kapsamında yapmış olduğu kontrol ve denetimlerde, toplam 8 bin 759 şahsın sorgulaması yapıldığı ve 36 aranan şahısın yakalandığı öğrenildi.

“Güvenli Okul-Güvenli Eğitim” projesi kapsamında yapılan kontrollerde 8 şahısa muşta, 1 şahsa elektroşok aleti bulundurmaktan toplam 9 kişiye  adli işlem yapıldığı bildirildi. Yapılan denetimlerde Kabahatler Kanunu Kapsamında; 1 şahsa  maksat dışı bıçak taşımak, 46 kişiye okul önünde amaç dışı bulunmaktan, 6 kişiyede Kurusıkı/ Gaz tabancası taşımaktan  idari işlem yapıldı.

Trafik güvenliğini sağlamak için; yapılan kontrollerde ise toplam bin 697 araç kontrol edilirken, kural ihlali yaptığı tespit edilen 120 araç sürücülerine idari para cezası kesilirken proje kapsamında 141 işyeri kontrol edildi, 21 işyeri hakkında çeşitli suçlardan adli-idari işlem yapıldığı öğrenildi.


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 19°C

Perşembe Sıcak Sıcak 35°C 19°C

Cuma Sıcak Sıcak 35°C 19°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz