Otoyollarda Hız Koridoru Devreye Giriyor

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Otoyollarda Hız Koridoru Devreye Giriyor

Hızlı araç kullanan ve “tek rakibim Türk Hava Yolları”diyen sürücüler otoyollarda hızlı araç kullanma dönemi sona eriyor. Otoyollardaki 120 km limitini aşan herkese artık yaptığı hız oranında, artan trafik cezası kesilecek.
Bu haber 2017-06-23 17:37:28 eklenmiş.

Türkiye'de daha önce birçok şehirde uygulamaya geçirilen TEDES ve HIZ KORİDORU uygulaması 1 Temmuz’da tüm otoyollarda devreye giriyor. Genelde radar uygulama noktasında hız sınırına uyup daha sonra çevre yolları ve otoyollarda  limitlerini yükseltip aşırı hızlı araç kullanan ve varacağı noktaya biran önce varmak isteyen sürücüler, ‘hız koridoru’na yakalanacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokole göre, HGS/OGS noktalarında araçların otoyola giriş ve çıkış arasındaki süre ortalamasına bakılacak. Otoyolun kaç kilometre olduğu ve buna göre 120 km hızla otoyolu ne kadar sürede tamamlayabileceği belirlenecek, eğer süre limitin 1 dakika bile altında olursa yaptığı “aşarı hızdan” hız oranında, artan trafik cezası yazılacak.

1 Temmuz’da uygulamaya girecek olan sistemde 120 kilometre hız sınırı olan otoyollarda 450 km uzunluğundaki İstanbul-Ankara TEM yolunu 4 saat 15 dakika, İzmir üzerinden Bodrum’a giderken kullanılan 112 km’lik İzmir-Aydın yolunu 1 saat 11 dakika, 536 kilometrelik Niğde Şanlıurfa yolunu 5 saat 21 dakika, 83 km’lik Adana-Mersin yolunu 1 saat 6 dakika, 365 km’lik Adana-Şanlıurfa yolunu 3 saat 43 dakikadan daha az sürede tamamlayanlar, hız limitini aşmış olacak haklarında cezai işlem uygulanacak.

 


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 34°C 19°C

Perşembe Sıcak Sıcak 35°C 19°C

Cuma Sıcak Sıcak 35°C 19°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz