Uşak’ta sürücüler kural ihlali yaparken bir kez daha düşünün

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Uşak’ta sürücüler kural ihlali yaparken bir kez daha düşünün

Uşak Emniyet Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde aktif olarak kullanılmaya başlanan Whatsapp Ve Viber İhbar Hattı vatandaşların trafikteki olumsuzlukları video kaydı ve fotoğraflayarak bildirmesi açısından büyük kolaylık sağladı.
Bu haber 2017-06-29 13:16:48 eklenmiş.

Whatsapp ve Viber İhbar Hattının faaliyete geçtiği nisan 2016 tarihinden bu yana tarih, saat ve adres bilgileri gönderilen ihbarlardan 645 ihbara cezai işlem uygulandı.

Uşak’ta geçtiğimiz yıl içerisinde hayata geçirilen ve trafik güvenliğini ciddi anlamda tehlikeye düşürecek şekilde kural ihlali yapan sürücülerin, vatandaşlar tarafından cep telefonlarından video veya fotoğraf çekmek suretiyle kayıt altına alınıp suç unsuru ve ihtimali bulunan konuların tarih, saat, yeri (mahalle, cadde, sokak), aracın plakası, rengi, markasını, ihlal edilen kuralın açık bir şekilde video veya fotoğraf olarak görüntülenerek 0 505 318 64 32 numaralı Whatsapp Ve Viber İhbar Hattı üzerinden gönderilmesi yeterli oluyor.

Uşak Emniyet Müdürlüğü’ne ait  0 505 318 64 32 numaralı Whatsapp Ve Viber İhbar Hattı üzerinden gönderilen fotoğraf ve videoların yer aldığı ihbarlar oluşturulan komisyon tarafından değerlendiriliyor.

Komisyon tarafından incelenen ihbarlarda gerçekten kural ihlali ve suç unsuru içeren durumlarda, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerinden idari para cezası işlemi uygulanıyor. 

Uygulamadan memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar, Whatsapp ve Viber İhbar Hattı sayesinde trafik polislerinin en ufak bir ihlal için şehrin bir ucundan diğer ucuna gitmek zorunda kalmadığını böylelikle yakıttan ve zamandan tasarruf sağlandığını belirterek, hayata geçirilen uygulamanın amacı doğrultusunda kullanıldığında çok faydalı olduğunu söylüyor.

Uygulamadan memnun olduğunu belirten ve isminin açıklanmasını istemeyen ve bir çok defa ihbarda bulundum diyen A.D. isimli bayan ise teknolojinin doğru şekilde kullanıldığında çok faydalı olduğunu belirterek, “önceden telefon açıp ihbarda bulunuyorduk, polis geliyordu, kural ihlalini belirleyip ceza yazıyordu. O polislere de yazık, bizim ihbar ettiğimizde kim bilir şehrin neresinde oluyorlar, yapılan ihbar sonrası bir uçtan bir uça geliyorlar, arabalar yakıt yakıyor, lastiği var, zamanla yarışıyorlar. Sonuçta milli servet bu şekilde tasarruf sağlanıyor. Uygulamada karşı olduğum konularda var, mesela birisi başkasından hoşlanmıyor sahte ihbar yapabiliyor ama öğrendiğim kadar ile suçun yeri, tarihi, araç plakası fotoğraf yada video incelenip ihlal varsa ceza uygulanıyormuş, buda suistimalin önüne geçiyor” ifadelerini kullandı.


DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Pazartesi Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 15°C

Salı Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 15°C

Çarşamba Az Bulutlu Az Bulutlu 32°C 16°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz