Uşak'ın Yeni Valisi Salim Demir Göreve Başladı

  Jandarma Uşak’ta 9 olayı aydınlattı, 12 kişi gözaltına alındı ...
  Basketbol Topu İle Daha Başarılı Oyunlar Oynayın ...
  Uşak AK Partide Nikah heyecanı ...
  Uşak’ta dağlık alanda insan iskeleti bulundu ...
  Uşak’ta Terör Propagandasına 2 Tutuklama ...
  Uşak'ta Polise Teslim Olmamak İçin İntihar etti ...
  Tarih dersen Uşak'ta ...
  Uşak’ta Otomobil dolandırıcılığı ...
  Banaz’da gözaltına alınan FETÖ’çü gelin ile damat ...
  Uşak'ta Fetö 'mahrem yapı ablaları' adliyeye sevk edildi ...


Uşak'ın Yeni Valisi Salim Demir Göreve Başladı

Son yayımlanan valiler kararnamesi ile Ankara Sincan Kaymakımı iken Uşak Valiliğibe atanan Salim Demir göreve başladı.
Bu haber 2017-07-03 13:57:27 eklenmiş.

Uşak Valiliğine atanan Vali Salim Demir için Uşak Valilik binası önünde karşılama töreni düzenlendi.

Karşılma törenine Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Vali Yardımcıları Sait Topoğlu, Mehmet Hulusi Kaya, İsmail Gürsoy, Mesut Taner Genç, Hukuk Müşaviri Ayşe Şeyda Çağlar, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J. Albay Nedim Selbisu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İlçe Kaymakamları, İl Genel Meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, protokol üyeleri  ve vatandaşlar karşıladı.

Karşılama töreni sonrası valilik makamına geçen Vali Demir, basın mensuplarına yaptığı açıklamada İlkler şehri Uşak ilinde görev yapacak olmaktan ve vatandaşlara hizmet etmekten büyük onur duyduğunu dile getiren  Uşak Valisi Salim Demir konuşmasının devamında,

"21 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile Uşak Valiliğine atanmış bulunmaktayım. Bu görevi şahsıma tevdi eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Bakanlar Kurulu üyesi tüm bakanlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Bu güvene layık olmaya var gücümle gayret edeceğim. Ege'nin incisi, köklü vilayet geleneğine sahip huzur şehri ve aşıklar diyarı Uşak Vilayetinde vali olarak devletime ve milletime hizmet edecek olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Bu bahtiyarlıkla artan bir tempoda hizmetimizi ve çalışmalarımızı siz çok kıymetli mesai arkadaşlarım ile birlikte yürüteceğim. Türkiye Cumhuriyeti için belirlediğimiz 2023 yılı hedeflerine ulaşma sürecinde tüm devlet kurumları; mahalli idareler, üniversitemiz, sivil toplum teşkilatları, meslek kuruluşları, özel sektör, yazılı ve görsel medya ile birlikte iş birliği, güç birliği içerisinde bu hedeflere ulaşmaya çalışacağız. Yürüteceğimiz kamu hizmetinde bir bayrak yarışı misali bayrağı her sektörde devraldığımız noktadan ileriye götürmeye çalışacağız. Uşak'a hizmette vatandaşlarımıza makam kapımız da gönül kapımızda açıktır" dedi.

Uşak'ı bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak için mücadele edeceklerini kaydeden Demir, şöyle konuştu: "Görev süremiz boyunca ortak paydamız Uşak olmak üzere insan odaklı bir kamu hizmeti sunumunu birlik beraberlik ve iş birliği içerisinde hayata geçirmeliyiz. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' prensibiyle ekip ruhu içerisinde Uşak'ımıza hizmete devam edeceğiz. Sahip olduğu kültürel ve tarihi mirasıyla medeniyetimizin bir parçası ve doğal güzellikleri ile Ege'nin incisi Uşak'ın bir yaşayanı olmak son derece mutluyum. Uşak halkının daha huzurlu sağlıklı ve mutlu yaşaması için azami gayret göstereceğim. İlimizde yaşayan 360 bin vatandaşımızın her birini hayatında ve gelecek ümitlerinde yeni filizler yeşertmek önceliğimiz olacaktır. Makamlar ve mevkiler baki değildir. Önemli olan faydalı kalıcı hizmet ve eserlerle kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Ecdadımızın 'halka hizmet hakka hizmettir' düsturuyla hep beraber hizmete devam edeceğiz. Uşak ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun, çıkmış olduğumuz yolda bize tevdi edilen vazifede muvaffak kılsın" dedi.

 


DİĞER GÜNCEL HABERLERİ


ÇOK OKUNANLAR
Uşak Hava Durumu

Perşembe Az Bulutlu Az Bulutlu 31°C 16°C

Cuma Az Bulutlu Az Bulutlu 33°C 17°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 35°C 20°C

NAMAZ VAKİTLERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

 • 
  sanalbasin.com üyesidir
  Uşak Haber - Ajans 64

  © Copyright 2013 Ajans64 . Tum haklari saklidir. İçerikleri Kaynak Göstermeden Kullanılamaz